Srbija savladala Jamajku u Njujorku

[dropcap]NJUJORK[/dropcap] Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je sinoć po našem vremenu u Njujorku selekciju Jamajke sa 2:1, u prvoj od tri prijateljske utakmice na turneji po Americi.

Utakmica je odigrana na “Red Bul Areni” pred oko 1.000 gledalaca, a sudio je Dejv Ganter iz Kanade.

Oba nacionalna tima su poslije intoniranja himni razvila parolu “Srbiji je potrebna pomoć”, a pred početak meča minutom ćutanja odata je pošta nastradalima u katastrofalnim poplavama.

Najbolji fudbaleri Srbije uspješno su startovali na američkoj turneji, a vršilac dužnosti selektora Ljubinko Drulović posebno može da bude zadovoljan izdanjem u prvom poluvremenu.

Taj dio susreta protekao je u apsolutnoj dominaciji srpskog tima, koji je igrao angažovano i kompaktno i stvorio više povoljnih prilika pred protivničkim golom.

Odličnu igru “orlova” najavio je Lazar Marković pogodivši prečku već u 3. minutu, da bi samo 10 minuta kasnije Dušan Tadić zatresao mrežu nakon odličnog driblinga.

Ređale su se šanse pred golom Blejka; još jednu je iskoristio Aleksandar Kolarov snažnim šutem iz “mrtvog ugla” i bilo je samo pitanje kada će čuvar mreže selekcije Jamajke ponovo biti savladan.

S druge strane, njegov kolega Vladimir Stojković bio je u prvih 45 minuta potpuno besposlen.

U drugom dijelu utakmice srpski fudbaleri su nastavili s dominacijom, ali su igrali opuštenije. To je iskoristio rezervista Siton i poslije centaršuta smanjio prednost rivala udarcem glavom, da bi do kraja bila vođena uglavnom nezanimljiva borba.

Šansu da kruniše bolju igru srpskog tima propustio je Kolarov u samoj završnici, kada je njegov udarac sa “bijele tačke” odbranio Blejk.

U cjelini, reprezentacija Srbije ostavila je dobar utisak i opravdala očekivanja pred nastavak turneje i mečeve protiv Paname 31. maja u Čikagu i protiv Brazila 6. juna u Sao Paulu.

Strijelci: Tadić u 13. i Kolarov u 22. za Srbiju, a Siton u 53. minutu za Jamajku.

SRBIJA: Stojković, Ivanović, Kolarov, Pejčinović, Gudelj, Matić, Tadić, Jojić, Tošić, Marković (od 60. Basta), Mitrović (od 69. Ðorđević).

JAMAJKA: Blejk, K. Edvards, Lorens (od 75. Finlison), Dojli, Pauel, Grant (od 78. Kembel), Dž. Edvards (od 46. Beket), Hamfri (od 71. Grej), Ostin, Dokins (od 83. Braun), Metoks (od 46. Siton).