Sjajna Francuska u petoj brzini protiv Švajcarske

[dropcap]SALVADOR[/dropcap] Fudbalska reprezentacija Francuske večeras je u Salvadoru ubjedljivo pobijedila Švajcarsku sa 5:2 u drugom kolu E grupe Svjetskog prvenstva i izborila plasman u osminu finala.

Francuzi su, prvi put od 2006. i finala SP u Njemačkoj, pokazali da mogu da budu konkurentni na najvećoj fudbalskoj sceni.

Izabranici Didijea Dešama pružili su još jednu odličnu partiju i sigurno uplašili sve potencijalne rivale u nastavku takmičenja.

Ovo je prvi put od 1998. da su trikolori ostvarili dvije pobjede na startu šampionata, a do trijumfa su došli praktično već u prvom poluvremenu.

Olivije Žiru u 17. i Blez Matuidi u 18. minutu najavili su “potop” rivala, a to je potvrdio Matje Valbuena u 40. minutu.

Karim Benzema se u 67. minutu iskupio za promašeni penal, a “petardu” je zaokružio Musa Sisoko 6 minuta kasnije.

Poraz švajcarske ekipe donekle su ublažili Blerim Džemaili i Granit Džaka.

U drugoj utakmici ove grupe u ponoć se u Kuritibi sastaju selekcije Hondurasa i Ekvadora.

Francuska sada ima šest bodova, tri više od Švajcarske, dok su Honduras i Ekvador trenutno bez bodova.

Utakmica je odigrana na stadionu Fonte Nova arena u Salvadoru pred oko 51.000 gledalaca, a sudio je Holanđanin Bjern Kujpers.

Švajcarska: Benaljo, Lihtštajner, Stivefvon Bergen, Ðuru, Rodrigez, Inler, Behrami, Šaćiri, Džaka, Seferović, Mehmedi.

Francuska: Loris, Debiši, Varan, Sako, Evra, Kabaj, Valbuena, Matuidi, Sisoko, Benzema, Žiru.

Strijelci: Žiru (17), Matuidi (18), Valbuena (40), Benzema (67), Sisoko (73), Džemaili (81) i Džaka (87).