Rakić dvostruki stijelac za trijumf Crvene zvezde

[dropcap]BEOGRAD[/dropcap] Fudbaleri Crvene zvezde savladali su večeras u Beogradu ekipu Novog Pazara sa 2:0, u utakmici 6. kola Superlige Srbije.

Aktuelni šampion je bez posebnog napora osvojio očekivane bodove. Najvećim dijelom susreta crveno-bijeli su bili bolji i nadmoćniji, stvorili su više povoljnih šansi, ali su iskoristili samo dvije.

U korektnoj igri, bez mnogo uzbuđenja i kvalitetnog fudbala, za petu pobjedu domaćina ove sezone pobrinuo se dvostruki strijelac Ðorđe Rakić.

On je bio precizan u 14. minutu poslije sjajnog prodora i centaršuta Lazovića, a potom postavio konačan rezultat desetak minuta nakon odmora.

Večerašnjom pobjedom Crvena zvezda je sa utakmicom više preuzela vođstvo na tabeli i ima bod prednosti nad gradskim rivalom Partizanom.

Gosti iz Novog Pazara trudili su se da dođu barem do počasnog gola, imali su i par lijepih prilika, ali bez kvaliteta i snage za eventualno iznenađenje.

• Crvena zvezda – Novi Pazar 2:0 (Rakić 14, 53)