Pobjede Zvezde i Vojvodine na startu Turnira prijateljstva

[dropcap]BIJELJINA[/dropcap] Mladi fudbaleri Crvene zvezde i Vojvodine zabilježili su danas pobjede, dok su Partizan i OFK Beograd odigrali neriješeno na premijeri Turnira prijateljstva u Bijeljini, koji okuplja najbolje ekipe regiona.

Crvena zvezda je u grupi A savladala Rijeku sa 1:0, a odlučujući gol postigao je kapiten Milan Šikanjić u 55. minutu.

Golovima Milovanovića u 2. i 35. minutu, Neškovića u 14. i Topića u 41. minutu Vojvodina je sa 4:0 savladala Borac iz Banjaluke.

U grupi B Partizan je remizirao s Veležom 1:1 (1:0), a isti rezultat bio je na meču Reprezentacije Semberije i OFK Beograda.

U ostalim mečevima postignuti su sljedeći rezultati: Željezničar -Vardar 0:3 (0:2), Osijek – Olimpija 0:1 (0:0), Dinamo – Budućnost 1:0 (0:0) i Sarajevo – Sloboda 1:1 (0:1).

Drugo kolo je na programu u utorak, a sastaju se Crvena zvezda – Željezničar, Vojvodina – Budućnost, Osijek – Partizan, Dinamo – Borac, Vardar – Rijeka i Velež – Olimpija.

Turnir prijateljstva je okupio 16 najboljih ekipa uzrasta do 14 godina i trajaće do 21. juna.