Partizan razočarao u Grčkoj, Dinamo poražen u Škotskoj

[dropcap]GLAZGOV[/dropcap] Fudbaleri Partizana poraženi su večeras od grčkog predstavnika Asterasa sa 2:0, dok je Totenhem u Londonu ispustio pobjedu protiv Bešiktaša (1:1), u utakmicama 2. kola Lige Evrope.

Predstavnik Srbije razočarao je na Peloponezu, gdje je igrao slabo i konfuzno, posebno u odbrani.

Oba gola domaći tim postigao je poslije neshvatljivog grešaka odbrambenog reda crno-bijelih, koji je statično ispratio akcije protivnika iz kojih je savladan golman Milan Lukač.

Više igrom nego rezultatom Partizan je pokvario utisak iz startne utakmice prije dvije nedjelje u Humskoj, kada je ispustio pobjedu protiv Totenhema (0:0).

Londonski “pijetlovi” prokockali su pobjedu protiv Bešiktaša na “Vajt Hart Lejnu”, gdje su gosti iz Istanbula došli do boda golom u 89. minutu iz penala, a strijelac je bio Demba Ba.

U ostalim mečevima postignuti su uglavnom očekivani rezultati. Napoli je slavio u Bratislavi (2:0), Fiorentina u Minsku (3:0), Sparta u Pragu (3:1), a Inter u Milanu (2:0).

Zanimljivo je da je srpski defanzivac Nemanja Vidić u dresu nero-azura meč protiv Karabaha odgledao sa klupe, dok je Zdravko Kuzmanović bio starter i igrao je do 59. minuta.

U timu Fiorentine Nenad Tomović je odigrao čitav meč protiv Slovana, kao i Nikola Maksimović u Torinu protiv Kopenhagena, Miroslav Radović je igrao za Legiju do pred sam kraj u pobjedi protiv Trabzona, dok je Antonio Rukavina u Viljarealu protiv Apolona zbog povrede morao van terena u 15. minutu.

Torino je slavio kod kuće nad Kopenhagenom golom Kvaljarele tek u sudijskoj nadoknadi iz penala.