Omladinci Srbije na EP

[dropcap]DABLIN[/dropcap] Omladinska fudbalska reprezentacija Srbije izborila je plasman na prvenstvo Evrope.

Srpski omladinci su u posljednjem kolu turnira 4. grupe elitne runde kvalifikacija u Dablinu, savladali domaću selekciju Republike Irske sa 3:1 (1:0), piše B92.

Srbija je osvojila prvo mjesto na turniru sa sedam bodova, nakon što je prethodno odigrala neriješeno sa Turskom (1:1) i pobijedila Island (6:0).

Strijelci su bili Simić u 36. i 67. i Mandić u 46. za Srbiju, a Birn u 70. minutu za Republiku Irsku. Izabranici selektora Veljka Paunovića (igrači do 19 godina) potvrdili su kvalitet i zasluženo trijumfovali u meču odluke.

Svjesni da sudbinu drže u svojim rukama, od početka su krenuli angažovano, na poluvremenu stekli gol prednosti, a potom u nastavku sa još dva gola definitivno srušili otpor domaćeg tima. Irci su u završnici uspjeli da stignu samo do počasnog pogotka.

Plasman na prvenstvo Evrope, koje će biti održano u Madjarskoj od 19. do 31. jula, izborio je samo pobjednik kvalifikacionog turnira u Dablinu, reprezentacija Srbije.

Paunović je izveo sastav V.Milinković-Savić, Gajić, Ristić, Babić, Stevanović, Zdjelar, Živković, Maksimović, Simić (od 70. Gaćinović), S.Milinković-Savić, Mandić (od 86. Pankov).

U drugoj utakmici posljednjeg 3. kola Turska je pobijedila Island sa 4:3 (2:2).