Očekivano blijedo izdanje Borca

[dropcap]BIJELJINA[/dropcap] Prvo premijerligaško kolo za sezonu 2014/15. igračima, stručnom štabu i navijačima Borca nije donijelo ništa dobro.

“Crveno-plavi” su na premijeri gostovali u Bijeljini ekipi Mladosti iz Velike Obarske, kojoj su dva pogotka novajlije Nemanje Dabića bila više nego dovoljna da upiše trijumf i zadovolji svoje navijače na bijeljinskom Gradskom stadionu, piše Borac-sport.

Izabranici Vinka Marinovića juče u glavnom gradu Semberije nisu pokazali skoro ništa: viđen je samo jedan šut u okvir gola i to u drugom minutu, uz samo dvije stopostotne prilike, bez upotrebljivog centaršuta za 90 minuta igre. Istina, ni Jevrićevi igrači juče nisu pokazali ništa spektakularno; iskoristili šanse su koje su stvorili i došli do slavlja pred svojom publikom.

Inače, Borcu je jučerašnji poraz prvi na stadionu u Bijeljini otkako se igra zajednička Premijer liga, što protiv Radnika, što protiv Mladosti. Protiv Radnika su upisane dvije pobjede (2006/07. i 2013/14, oba puta po 1:2) i jedan neriješen rezultat (2011/12.) u Premijer ligi, a slavilo se i u sezoni 2007/08. (0:1), kada su dva tima nastupala u Prvoj ligi Srpske, te u Kupu RS u sezoni 2012/13. (0:1). Sa druge strane, prošle sezone Borac je savladao Mladost u Bijeljini kada je od 2:0 stigao do 2:3.

Iz prvih 15 minuta, koje su protekle u ispitivanju snaga, izdvajamo dva pokušaja i na jednoj i na drugoj strani, i to oba iz drugog minuta. Prvi se Dragan Ristić našao u šansi, ali je Marko Jevtić pravovremeno intervenisao, da bi samo tridesetak sekundi kasnije Stokić šutirao iskosa sa lijeve strane, ali je Mišić odbranio njegov pokušaj.

Domaći fudbaleri su stigli do pogotka iz prve prave prilike. U 23. minutu Aleksandar Vasić je na lijevoj strani u gol-šansu izbacio novog igrača Mladosti Nemanju Dabića, po vokaciji lijevog beka, koji šutira u dalji ugao Avdukićevog gola i donosi radost svojim saigračima i navijačima. Dva minuta kasnije Pilipović pravi bespotreban faul na 25 metara od gola, slobodan udrac izveo je Dragiša Komarčević, ali lopta odlazi preko prečke. U 35. minutu Komarčević je prihvatio dubinsku loptu na lijevoj strani, šutirao, ali je Avdukić pokušaj napadača Mladosti lako zaustavio.

Pet minuta prije kraja prvog dijela bilježimo drugu Borčevu šansu; Predragović je uputio pas na desnu stranu ka Dujakovića, ali nakon šuta Borčevog desnog beka lopta završava pored gola.

U 55. minutu je po lijevoj strani prošao Pilipović, ali njegov centaršut bio je previsok za Jocu Stokića, koji je pet minuta kasnije izveo slobodan udarac sa 30 metara, ali veće opasnosti po gol Mladosti nije bilo.

Pola sata prije kraja meča izabranici Dušana Jevrića i drugi put su zatresli Avdukićevu mrežu. Loptu je na sredini terena izgubio Žižović, ona na lijevoj strani dolazi do Dabića koji lako prolazi pored Dujakovića i šalje loptu u gornji bliži ugao Borčevog gola, te tako dolazi do svog drugog pogotka na meču.

U 80. minutu bilježimo polupriliku za Borac, kada je Žižović na desnoj strani uposlio Stokića, ali Borčev napadač šutira pored desne stative. Posljednju veliku priliku na utakmici imali su domaći, i to u 84. minutu, kada je izveden slobodan udarac na desnoj strani, lopta na suprotnoj došla do Jevtića, ali Avdukić uspijeva da ukroti njegov pokušaj.

Trener Vinko Marinović, zbog izuzetno “kratke” klupe na jučerašnjem meču, izvršio je samo jednu izmjenu, u 86. minutu, kada je Borislava Pilipovića zbog lakše povrede zamijenio Bojan Kremenović.

Za 7 dana Borac na Gradskom stadionu u Banjaluci dočekuje tim Sarajeva, jednu od najtežih ekipa za “vađenje” u ovom trenutku nakon uvodnog poraza.