Novajlije ne znaju za šalu

[dropcap]PRIJEDOR[/dropcap] Ne šale se fudbaleri Mrakovice, novajlije u Četvrtoj ligi FSP Prijedor.

Ostvarili su i drugu zasluženu pobjedu, ovog puta u Prijedoru, nad ekipom OFK Berek 1975, kojoj je to bio u novom prvenstvu drugi poraz – 1:3 (0:0), piše Prijedor danas.

Prvo poluvrijeme na stadionu “Poljana” nije donijelo golove, iako se igralo otvoreno sa obje strane. I domaći, iako su poklekli, zaslužuju pohvale za pristup meču; ukoliko tako budu i dalje igrali, za očekivati je da ostvaruju bolje rezultate.

“Berekovci” su poveli u 53. minutu kada je Miloš Živković umakao pažnji protivničke odbrane i sa 10-ak metara iskosa sa desne strane pogodio mrežu.

Gosti iz Kozaruše mogli su do izjednačenja u 71. minutu, kada je golman Marko Ćurić već bio savladan, ali je Miroslav Babić otklonio opasnost sa gol-linije. Samo tri minuta kasnije Aleksandar Grahovac je pogodio cilj za 1:1.

U 80. minutu odlični Ranko Dekić je sa sredine “dugom” loptom uposlio Vladimira Plemića, koji donosi prednost svom timu, da bi u posljednjim trenucima, kada se varkom oslobodio jednog protivničkog igrača, postigao svoj drugi pogodak i ponio epitet najboljeg aktera susreta.

Statistika

Stadion “Poljana” u Prijedoru

Gledalaca: 100

Sudija: Milan Garić (Prijedor) 7

Strijelci: Živković u 53. za OFK Berek 1975, A. Grahovac u 71. i Plemić u 80. i 89. minutu za Mrakovicu

Žuti kartoni: Janjanin, Ćurić, Kobas, Pašajlija (OFK Berek 1975), Borisavljević, S. Softić (Mrakovica)

Igrač utakmice: Vladimir Plemić (Mrakovica)

OFK Berek 1975: Ćurić 6, Babić 7, Popović 6,5, Pašajlija 6,5, Mijatović 6,5, Peulić 6,5, Vlajnić 6,5, Živković 7, Kobas 7, Reljić 6,5, Janjanin 7

Mrakovica: Borisavljević 6,5, Đ. Grahovac 6,5, Blažević 7, Štrbac 6,5 (od 78. Davidović -), Stegić 7, Savić 7, Mujkanović 6,5 (od 85. S. Softić -), Plemić 8, Dekić 8 (od 90. A. Softić -), A. Grahovac 6,5, Đuričić 7,5