Di Marija spriječio senzaciju

[dropcap]SAO PAULO[/dropcap] Fudbalska reprezentacija Argentine plasirala se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva, pošto je večeras u Sao Paulu, poslije produžetaka, savladala Švajcarsku sa 1:0.

Argentina se “provukla” među osam najboljih selekcija na planeti, a ne bi bilo nezasluženo ni da su dalje prošli Švajcarci.

Ovaj put jedan od najboljih fudbalera današnjice Lionel Mesi nije zatresao protivničku mrežu, ali je zato u, kako se ispostavilo, presudnom 118. minutu kao na tacni “poslužio” Anhela di Mariju, koji je pogodio desni ugao gola Švajcarske.

Nedugo zatim Švajcarci su imali gotovo perfektnu situaciju da dođu do izjednačenja, ali su njihove nade završile na stativi sa udarcem Blerima Džemailija.

U regularnih 90 minuta Švajcarci su dosta prijetili iz kontranapada, prije svega preko Džerdana Šaćirija, dok je na drugoj strani najviše pokušavao Mesi.

Trudio se i Ezekijel Laveci, koji je u tim “upao” umjesto povrijeđenog Serhija Aguera, ali jednostavno nije pokazao da bilo čime može da zamijeni asa Mančester Sitija.

U finišu drugog produžetka Argentina je iskoristila grešku Stefana Lihtštajnera, a u nastavku akcije Di Marija je postigao gol koji je na neki način bio nagrada za upornost igrača Reala tokom svih 120 minuta.

Protivnik selekcije “gaučosa” u četvrtfinalu biće pobjednik utakmice Belgija – SAD, koja se igra večeras od 22 sata.

Utakmica je odigrana na Korintijans areni pred oko 66.000 gledalaca, a sudio je Šveđanin Jonas Erikson.

Strijelac: Di Marija u 118. minutu.

Argentina: Romero, Zabaleta, Fernandez, Garaj, Roho (Basanta 105’), Gago (Bilja 106’), Maskerano, Di Marija, Laveci (Palasio 74’), Iguain.

Švajcarska: Benalijo, Lihtštajner, Ðuru, Šar, Rodrigez, Behrami, Inler, Šaćiri, Džaka (Fernandes 66’), Mehmedi (Džemaili 113’), Drmić (Seferović 82’).