Dempsi: Razočarani remijem

[dropcap]BRAZIL[/dropcap] Kapiten SAD Klint Dempsi rekao je da je razočaran neriješenim rezultatom protiv Portugala (2:2), u utakmici drugog kola Grupe G na Mundijalu u Brazilu.

Selekcije SAD i Portugala odigrale su u nedjelju u Manausu neriješeno 2:2, pošto je Portugal golom Silvestrea Varele izjednačio u petom minutu sudijske nadoknade.

Portugal je tako ostao u igri za plasman u osminu finala, ali ima samo bod u Grupi G, koliko ima i Gana. Nemačka i SAD osvojile su po četiri boda.

Portugal je poveo u petom minutu preko Nanija, a selekcija SAD preokrenuo je golovima Džermajna Džonsa u 64. i Klinta Dempsija u 81. minutu.

“Naravno, svi smo razočarani, ali moramo da sagledamo i pozitivnu stranu – ovo je dobar bod. Odlučiće poslednja utakmica i nadam se da ćemo obaviti posao”, rekao je Dempsi poslije meča, a prenosi B92.

U posljednjem, trećem kolu, u četvrtak 26. juna, Portugal od 18 časova u Braziliji igra protiv Gane, a SAD u isto vrijeme u Resifeu protiv Njemačke.

Selektor Sjedninjenih država Jirgen Klinsman izjavio je da je na Svjetskom prvenstvu u Brazilu sve podređeno velikim timovima, dok je kapiten Portugala Kristijano Ronaldo naveo da je njegova reprezentacija prosječna.