Bosna poražena od Belgije, Švedska bolja od Luksemburga

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovina poražena je od Belgije sa 4:3 u devetom kolu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine.

Borili su se domaći igrači do kraja utakmice, ali su na kraju ipak doživeli neuspjeh i sada su im ostale samo matematičke šanse da se plasiraju u baraž.

Izabranici Mehmeda Baždarevića dva puta su dostizali prednost, a jednom su i uspjevali da preokrenu rezultat, ali košatala ih je loša igra u odbrani.

Brzo je Belgija uspjela da dođe do prednosti pošto je u četvrtom minutu Menije savladao Asmira Begovića. Igraču PSŽ asistirao je Eden Azar. Nisu očajavali domaći igrači i već do 40. minuta dolaze do preokreta.

Strelci u 30. i 49. minutu bili su Medunjanin, odnosno Višća. Na poluvrijeme se otišlo sa prednošćču Bosne i Hervegovine.

U nastavku meča, domaći igrači su dosta pali i dopustili Belgijancima da preokrenu. Miši Batšuaji je pogodio u 59. minutu, dok je Jan Vertongen jedanaest minuta kasnije pogodio za 3:2.

Nadu Bosni i Hercegovini doneo je u 82. minutu Đumić kada je posle kornera glavom “zakucao” loptu u gol Tiba Kurtoe. Međutim, pravo razočaranje usledilo je samo dva minuta kasnije.

Janik Fereira Karasko pogodio je mrežu Asmira Begovića i tako, ispostaviće se, postavio konačan rezultat.

Fudbaleri Švedske demolirali su Luksemburg sa 8:0

Fudbaleri Švedske demolirali su Luksemburg sa 8:0, Estonija je nešto manje ubedljiva bila na gostovanju Gibraltaru (6:0), dok su Farska Ostrva i Letonija odigrali bez golova.

Švedska je ovako udaljila Holandiju od baraža jer imaju šest bodova više, ali i utakmicu više. Ukoliko Holandija pobedi Belorusiju, u poslednjem kolu će direktan duel odlučiti ko će ići u baraž za Mundijal.

Suvišno je pričati o utakmici Švedske i Luksemburga, domaći igrači su malo je reći dominirali pošto su uspeli da postignu čak osam golova.

Takođe i Estonija je potpuno opravdala ulogu favorita pošto je savladala Gibraltar sa 6:0, dok su Farska Osrtva uspela da ostvare bod.

Kvalifikacije za SP, deveto kolo:

• BiH – Belgija 3:4 (Medunjanin 30, Višća 39, Đumić 82 – Menije 4, Batšuaji 59, Vertongen 68, Karasko 84)
  • Farska Ostrva – Letonija 0:0
  • Gibraltar – Estonija 0:6 (Luts 10, Kait 30, Zenjov 38, Tamn 52, 66, 77)
  • Švedska – Luksemburg 8:0 (Grankvist 10,67, Berg 18,37,54,71, Lustig 60, Toivonen 76)