Borac osvojio Kup Banjaluke

[dropcap]BANJALUKA[/dropcap] Pobjednik 18. kupa Banjaluke je Borac, koji je u finalnoj utakmici, odigranoj povodom krsne slave grada Spasovdana, savladao trećeligaša Republike Srpske, Lauš, sa 3:0.

“Crveno-plavi” su u ovom susretu nastupili sa juniorskim sastavom, pošto je prvi tim na odmoru, ali su izabranici Stojana Malbašića pokazali da na Gradskom stadionu ne treba da brinu za budućnost, piše Glas Srpske.

U prvih 45 minuta nije bilo golova, a u nastavku su mladići Borca zaigrali puno bolje i postigli tri gola. Osvježenje u navalnoj liniji “crveno-plavih” unio je “rezervista” Bojan Popović, koji je u 62. minutu zatresao mrežu rivala. Samo tri minuta kasnije Stefan Savić, junior koji je već duže vrijeme priključen prvom timu Borca i sa kojim bi se ovih dana trebao potpisati četvorogodišnji ugovor, povisio je na 2:0, a isti igrač je prelijepim volej udarcem u 69. minutu postavio konačan rezultat.

Za najboljeg igrača finalne utakmice proglašen je dvostruki strijelac Savić, dok je najbolji golman Mladen Ilić, takođe iz pobjedničkog sastava. Najboljim pojedincima uručena je sportska oprema.

Prije finalne utakmice Kupa grada odigrane su i dva finalna susreta lige “Fudbalski poletarci” u kategorijama od 8 do 10 i od 10 do 12 godina.

U oba meča sastali su BSK i Omladinac, i u oba su slavili “romantičari”. Mlađi tim je slavio sa 3:0, dok su nešto stariji poslije izjednačujućeg gola u posljednjem minutu za 1:1 bili uspješniji prilikom izvođenja jedanaesterca i stigli su do trijumfa od 4:3.