Avramovski na debiju donio trijumf Zvezdi

[dropcap]BEOGRAD[/dropcap] Fudbaleri Crvene zvezde pobijedili su večeras u Beogradu subotički Spartak sa 1:0 (0:0) u utakmici 4. kola Superlige.

Crveno-bijeli su ovim trijumfom zadržali maksimalan učinak u prvenstvu i odmakli tri boda prednosti Parizanu, koji u nedjelju gostuje Radu na Banjici.

Jedini gol na meču postigao je debitanat Danijel Avramovski u 78. minutu.

Ekipa Nenada Lalatovića teško je došla do nova tri boda, propustivši veliki broj šansi da savlada protivničkog golmana.

Najbolju priliku na meču crveno-bijeli su imali u 70. minutu kada su dva puta pogodili prečku Subotičana. Prvo je to pošlo za rukom Luki Joviću, a u nastavku akcije lopta se odbila do novog kapitena Nikole Mijailovića, koji je iz odlične pozicije takođe pogodio okvir gola.

Prethodnu su neprecizni bili Rakić, Pečnik i Petković.

Gosti iz Subotice mogli su i do boda, ali je Milić u 83. minutu pogodio stativu.

U igri domaćina osjetio se odlazak Nenada Milijaša, koji će karijeru nastaviti u turskoj Manisi, dok se Spartak pokazao kao čvrst rival, što dokazuje podatak da u prva tri kola nisu primili gol.

Rezultati i strijelci 4. kola Superlige

• Crvena zvezda – Spartak 1:0 (Avramovski 78)
  • Čukarički – Voždovac 2:0 (Srnić 17, Matić 73)
  • Radnički Niš – Donji Srem 0:1 (Beljić 42)
  • Mladost – Napredak 2:1 (Jovanović 26, Milosavljević 85 – Bajić 82) Radnički Kragujevac – Borac 0:1 (Milojević 72)